Жінку, яка померла від серцевого нападу до того, як її повинні були стратити за вбивство в Ірані, все одно повісили, щоб мати жертви могла скористатися своїм правом вибити стілець у неї з під ніг, заявив її адвокат.

Про це пише Daily Mail.

Захра Ісмаїлі була визнана винною у вбивстві свого чоловіка, співробітника іранської розвідки, який нібито зазіхав на здоров'я її і її дочки.

Її адвокат Омід Мораді описав в Інтернеті, як мати двох дітей була змушена стояти в черзі на шибеницю за 16 засудженими до смертної кари і дивитися, як їх повісять.

мертву дівчину відправили на шибеницю
мертву дівчину відправили на шибеницю

Ісмаїлі втратила свідомість і перенесла Серцевий Напад, але Кати підняли її на ешафот і повісили в петлю, щоб мати жертви могла вибити стілець з-під її неживих ніг.

Подібне звірство було надано відповідно до шаріатом кісас ("око за око"), доктриною, яка надає жертві або сім'ї жертви право на відплату.

Ісмаїлі була повішений у сумно відомій своєю жорстокістю в'язниці Раджай Шахр в середу в місті Карадж, приблизно в 20 милях на захід від Тегерана.

Ісламська Республіка займає друге місце після Китаю щодо застосування смертної кари.

Але навіть за іранськими мірками масова страта 17 осіб за один день - рідкість.

У минулому році, аж до початку грудня, організація Об'єднаних Націй зафіксувала 233 страти, в тому числі три страти неповнолітніх, які були підлітками На момент вчинення передбачуваних правопорушень.

В Ірані продовжують вішати людей за ненасильницькі злочини, в тому числі за торгівлю наркотиками.

У 2014 році Рейхані Джаббарі повісили у гучній справі після того, як її звинуватили у вбивстві колишнього співробітника розвідки, який, як вона стверджувала, намагався її згвалтувати.

Повішення 26-річної дівчини викликало широке міжнародне засудження.