В одному з барів Севільї, під час ремонту, звичайні робітники виявили залишки сауни XII століття. За словами фахівця в області археології Альваро Хіменеса, на білому вапняку були нанесені геометричні візерунки, а на полотку – зірки з безліччю кутів.

Про це повідомляють на сайті "Smithsonian Magazine".

Коли прості люди з робочої бригади знімали шар штукатурки зі склепінчастої стелі, вони натрапили на цікаву знахідку у вигляді стародавньої лазні. Пізніше власники бару в Іспанії запросили археолога Альваро Хіменеса, який приїхав і обстежив знахідку.

Він помітив, що на білому вапняному тлі були нанесені геометричні візерунки, а на стелі він помітив дірки, які були зроблені у вигляді восьмикутних зірок.

Археологічні розкопки в Іспанії
Археологічні розкопки в Іспанії

Варто підкреслити, що сауни є зразком архітектури XII століття, тоді династія Альмохадів була правителем, в більшості випадків, на територіях, які зараз є частинами Іспанії та Португалії.

Археолог підкреслив, що в лазнях, які знайшли при ремонті "Пивної Геральди", залишилося набагато більше стародавнього орнаменту. Колись лазні знайшли на Піренейському півострові, але там елементів орнаменту було набагато менше.

Археологічні розкопки в Іспанії
Археологічні розкопки в Іспанії

Власник бару в Севільї, де знайшли лазні XII століття, Антоніо Кастро підкреслив, що в стародавні часи цей бар був досить популярним. А тепер люди зможуть прийти, щоб випити вино або пиво, в заклад, який теж є лазнею XII століття.

Нагадаємо, що в Ізраїлі фахівці в сфері археології натрапили на унікальні храми.

Як раніше повідомляв портал "Українці", в Ізраїлі експерти знайшли стародавні саркофаги віком в 1800 років.

Також портал "Українці" писав, що у Єгипті археологи відкопали найдавнішу в світі пивоварню.