Жінка, яка пережила домашнє насильство, стала першою людиною в світі, якій зробили другу трансплантацію обличчя.

Кармен Тарлтон намагається бути щасливою і заново вчиться жити зі своїм новим обличчям після того, як хірурги змогли змінити її після жорстокої хімічної атаки її колишнього, пише Daily Star.

Коханець випалив жінці обличчя кислотою
Коханець випалив жінці обличчя кислотою

У 2007 році вона отримала жахливі опіки після того, як її хлопець вдарив бейсбольною битою і окропив її обличчя лугом.

Корозійна хімічна речовина, яка використовується для прочищення каналізації та дезінфекції туалетів, засліпила її на одне око, пошкодила інше і залишила її понівеченою.

Колишня медсестра, яка живе у Вермонті, США, сказала, що їй зробили пересадку обличчя в 2013 році.

Коханець випалив жінці обличчя кислотою
Коханець випалив жінці обличчя кислотою

Це тривало сім років, але потім її тіло почало відторгати нове обличчя.

Бедолашна перенесла понад 70 реконструктивних операцій перш ніж Кармен запропонували другу трансплантацію, повідомляє NBC.

Бригаді з 40 медиків знадобилося близько 20 годин, щоб завершити складну операцію в Брігамі і жіночій лікарні в Бостоні.

Пластичний хірург доктор Богдан Помагак, який лікував Кармен більше 10 років, турбувався, що її тіло може відкинути це нове обличчя.

Він сказав американській телекомпанії: "це завжди складно. Я думаю, що вдруге справи йдуть трохи гірше, тому що ми знову маємо справу з безліччю невідомих. Нам неймовірно пощастило, і ми знайшли донора, у якого було багато спільних рис з Кармен, тобто те, що можна було б сподіватися отримати у брата або сестри».

Коханець випалив жінці обличчя кислотою
Коханець випалив жінці обличчя кислотою

Донором була мати однієї дитини Кейсі Харрінгтон Лабрі, яка померла від передозування фентанілу у віці 36 років після довгої боротьби із залежністю. Кармен подякувала родині Кейсі за "найбільший подарунок, який мені могли б піднести" і сказала, що "дуже щаслива" зі своїм новим обличчям.

Вона сказала: "Це моє обличчя. Воно було дано мені. Це не те обличчя, з яким я народилася, але це моє обличчя. І кожен раз, коли я дивлюся в дзеркало, я думаю про Кейсі".

Тепер жінка намагається думати про майбутнє, будувати плани і думати про хороше, а не зосереджуватися на негативних речах.

Герберт Роджерс, який здійснив жахливий напад на Кармен, помер у в'язниці в 2017 році після того, як його засудили до понад 30 років ув'язнення.