Кілька фахівців в області археології з управління старожитностей Ізраїлю виявили бронзовий шолом, який носив у давні часи воїн Стародавньої Греції. Повідомляється, що на знахідку археологи натрапили в одному з портів Ізраїлю на березі Середземного моря.

Про це повідомляє портал "Express".

За словами археологів, шолом давньогрецького воїна був зроблений, коли між грецькими містами-державами і Перською імперією був серйозний конфлікт. Шолом є класичним коринфським стилем головних обладунків.

Фахівці стверджують, що бронзовий головний убір покритий іржею, він потріскався після того, як пробув у воді 2600 років. Але, незважаючи на це, шолом давньогрецького воїна залишився в хорошому стані, навіть якщо він знаходився на дні води більше 2-х тисяч років.

Шолом давньогрецького воїна
Шолом давньогрецького воїна

Знахідка зроблена з цілісного листа бронзи, його свого часу нагрівали і відбивали молотком. Завдяки такій техніці вага шолома вдалося зменшити, але він зберіг свою здатність захистити голову давньогрецького воїна за часів різних битв.

Шолом давньогрецького воїна
Шолом давньогрецького воїна

Крім того, фахівці відзначили, що шолом міг належати найманцю, який був у битві з фараоном з Єгипту Нехо II. Корабель солдата був затоплений, саме з цієї причини археологи і знайшли бронзовий шолом в порту Ізраїлю.

Нагадаємо, що в Іспанії прості робітники натрапили на унікальну лазню 12-го століття.

Як раніше повідомляв портал "Українці", у Помпеях археологи натрапили на весільну колісницю давніх часів.

Також портал "Українці" писав, що в Ізраїлі фахівці виявили кілька стародавніх храмів.