У Данії, на острові Фюн, фахівці виявили унікальну знахідку-бронзовий меч, який датується бронзовим століттям. Як розповіли фахівці в галузі археології, меч для церемоній зробили приблизно 3 тисячі років тому.

Про це повідомляє портал "The History blog"

За словами фахівців, меч є дійсно унікальним, оскільки він залишився повністю цілим, починаючи від дерев'яної ручки, закінчуючи клинком. Більш того, залишилися в цілісності й схоронності навіть рослинні волокна, які обволікали меч.

Археологи здійснювали розкопки в рамках проекту з дослідження маршруту газопроводу Baltic Pipe довжиною майже 60 кілометрів. Після завершення розкопок вони знайшли меч, який доставили в музей міста Оденсе для того, щоб його чистили і консервували.

Археологічні розкопки
Археологічні розкопки

Фахівці підкреслили, що вага меча становить практично 1,3 кілограма, тому для того, щоб його виготовити, в ті часу використовували дуже багато дорогої бронзи. Ручка меча була покрита деревом і рогом для того, щоб його було зручно утримувати.

Цілком ймовірно, метал був доставлений з країн Центральної Європи, а потім його обробили місцевим ковалем. На даний момент відомо, що екземпляр бронзового сплаву цього меча фахівці будуть вивчати для того, щоб з'ясувати його точний склад.

Нагадаємо, що у Туреччині фахівці несподівано знайшли Стародавній календар на 1505 рік.

Як раніше повідомляв портал "Українці", у Білорусі археологи натрапили на стародавній череп хворої людини.

Також портал "Українці" писав, що в Ізраїлі фахівці знайшли печатку з ім'ям власниці.