У грудні 2020 року в одному з будинків в Осло виявили тіло 60-річного чоловіка. Зараз, у квітні 2021 року, норвезька поліція оголосила, що той пролежав мертвим у своїй квартирі останні дев'ять років.

Про це повідомила місцева телекомпанія NRK.

Померлого знайшли за допомогою соціального працівника, якому потрібно було потрапити в квартиру, щоб перевірити пожежну сигналізацію і виконати інші обов'язки. Оскільки двері були замкнені зсередини, він викликав поліцейських.

Осло, Норвегія
Осло, Норвегія

Фахівці зробили висновок, що пенсіонер помер природною смертю. За попередньою версією органів, це сталося в квітні 2011 року. Можливу дату встановили на основі аутопсії, розмов з родичами і по їжі: в холодильнику залишилося молоко, термін придатності якого закінчився 6 травня того ж року. Також поліція знайшла лист, датований 29 квітня.

Справжнє ім'я чоловіка не розкривається, але відомо, що він народився не в Норвегії і до моменту смерті йому було «за 60». Він кілька разів був одружений, у нього є діти, але з сім'єю він довгий час не контактував. Чоловік не особливо спілкувався з сусідами, і після пропажі ті вирішили, що він переїхав. Ні близькі родичі, ні знайомі не зацікавилися його долею.

Осло, Норвегія
Осло, Норвегія

Ще сім років після смерті, до 2018 року, померлий чоловік отримував пенсію. Її припинили перераховувати після того, як Норвезька служба праці та соціального забезпечення не змогла з ним зв'язатися. Але і після цього рахунки чоловіки продовжували автоматично оплачуватися: для цього поступово списувалися його заощадження, які зберігалися в банку.

"Якби не соцпрацівник, який хотів виконати свою роботу в будівлі на сході Осло, мертвий чоловік лежав би в квартирі досі. Ми не знаємо, чому він вибрав таке життя, яке вибрав, і чому він відсторонився від усіх. Матеріали в місцевих виданнях не дають відповідей, які ми шукаємо", – йдеться в матеріалі NRK.