У дворі приватного будинку в районі Кенгарагс, Рига, 27 березня відгриміла вечірка, яка пройшла, попередньо, з порушенням антиковідних норм.

Близько десяти людей веселилися під гучну музику. Вони не тільки знехтували правилами карантину, а й завадили сусідам. МЗС Латвії серйозно відреагував на ситуацію.

Військовий аташе Росії в Латвії влаштував п'яну вечірку
Військовий аташе Росії в Латвії влаштував п'яну вечірку

Незадоволені жителі викликали поліцію, проте правоохоронці не поспішали карати порушників. Вони поговорили, імовірно, з військовим аташе РФ в Латвії Русланом Ушаковим, який влаштував вечірку, і поїхали, нічого не зробивши. І після Ушаков, судячи з фотографій свідків, став показувати сусідам непристойні жести, пише Delfi.

У Держполіції заявили, що на вечірці перебували члени "одного домогосподарства". Однак, за словами свідків, правоохоронці не входили в будинок, де сховалися інші гості, які потім роз'їхалися на машинах з дипломатичними номерами.

МЗС Латвії серйозно відреагував на подію, висловивши протест Посольству Росії щодо дій дипломата, визнавши їх неприйнятними. Звернення опубліковано на сайті відомства.

"Віденська конвенція надає певні привілеї, однак будь-якому представнику дипломатичної служби слід поводитися шанобливо і дотримуватися правових норм приймаючої сторони, а також відповідним чином слід ставитися до представників правоохоронних установ, які виконують професійні обов'язки", – йдеться в повідомленні МЗС Латвії.

Тимчасовий повірений Посольства Росії в Латвії Вадим Васильєв висловив розуміння позиції МЗС і зазначив, що "цей випадок не залишиться без уваги".