Раніше цього року поліція Великобританії заявила, що ізоляція людей «неминуче вплинула» на насильство в сім'ї. Безсумнівно, українці в умовах постійних локдаунів, нервового напруження і невизначеності постраждали не менше, ніж інші європейці.

Це підтверджується дослідженням Panorama, згідно з яким дві третини жінок, що піддаються насильству, більше страждають від насильства з боку своїх партнерів під час пандемії COVID-19. Три чверті жертв заявили, що ізоляція ускладнює втечу з їхніх стосунків.

Пошукові запити в Google за минулий рік служать тільки для ілюстрації цих шокуючих результатів, коли пошукова система шукала відповіді на жахливі питання – або, в даному випадку, заяви про наміри.

Катерина Стендіш, заступник директора та старший викладач Національного Центру досліджень миру та конфліктів Університету Отаго в Новій Зеландії, провела дослідження під назвою "COVID-19, суїцид та феміцид: швидке дослідження з використанням пошукових фраз Google".

домашнє насильство / фото Alycia Fung: Pexels
домашнє насильство / фото Alycia Fung: Pexels

Опублікований в The Journal of General Psychology, він був спрямований на "проблематизацію реакції громадського здоров'я на спалах вірусу в світлі двох послідовних і запобіжних травм, які приховують катастрофу COVID-19: вбивство жінки і самогубство".

Вона вивчила пошукові запити Google в США в 2020 році, розділені на шість областей інтересів: прекаріті; незахищеність; зневіра; безпорадність; показове чоловіче насильство; і навмисне насильство з боку чоловіків. Дослідження показало зростання з 31% до 106 у всіх категоріях.

Зокрема, що стосується навмисного насильства з боку чоловіків, питання" Як керувати своєю жінкою " було введено в Google 165 мільйонів разів, що на 67% більше, ніж у 2019 році. "Як вдарити жінку, щоб ніхто не знав" також був введений в Google 165 мільйонів разів, що на 67% більше. А "я вб'ю її, коли вона повернеться додому" – шукали 178 мільйонів разів, що на 39% більше, ніж у попередньому році.

Що стосується характерного чоловічого насильства, в Google було зареєстровано 107 мільйонів пошукових запитів за запитом "він вб'є мене", що на 84% більше, ніж у 2019 році. "Він постійно мене б'є" - під час пандемії гуглили 320 мільйонів разів, що на 36% більше, ніж у 2019 році.

Перш за все, фраза "допоможи мені, він не піде" була введена в Google більше 1,22 мільярда разів, що на 95% більше, ніж у 2019 році.

Хоча в дослідженні зазначається, що воно "не пов'язує онлайн-висловлювання про потенційне насильство чоловіків щодо жінок з фактичним або пережитим насильством щодо конкретних жінок", воно служить зміцненню тверджень про насильство як про значущі загрози, пов'язані з пандемією, крім самого вірусу.

Згідно з MSNBC, Тед Банч, співзасновник правозахисної організації a Call to Men, сказав: "Коли хтось шукає термін, який показує намір завдати фізичної шкоди жінці, нам потрібно негайно втрутитися. Для створення таких збоїв потрібні далекоглядні спонсори та лідери галузі, готові вивчити інноваційні методи запобігання".