Наркокартель в Мексиці, який використовував дрони, оснащені вибухівкою, вперше минулого тижня і завдав поранення під час нападу на місцеве поліцейське управління.

Про це повідомляє Unilad.

Повідомляється, що картелі в Мексиці почали переробляти споживчі дрони для перенесення бомб, оскільки бойові дії посилилися за останні чотири місяці, але раніше вони не завдавали травм.

боротьба з наркокартелями в Мексиці
боротьба з наркокартелями в Мексиці

Два офіцери постраждали, коли безпілотник націлився на будівлю недалеко від міста Агілілья, біля входу в район, відомий як Тьєрра-Каліенте, де організована злочинність веде війну за контроль над маршрутами незаконного обігу і вимаганням.

За повідомленнями місцевих ЗМІ, відповідальність за напад несе Картель нового покоління Халіско (CJNG, згідно з його іспанською абревіатурою), але джерело CJNG в регіоні Агілілья сказав Vice, що група не несе відповідальності. Як повідомляється, джерело звинувачувало конкурентів у використанні дронів, заявивши, що вони хотіли "скомпрометувати площу" та залучити поліцію.

Хоча два офіцери отримали поранення, Міністр оборони Мексики Луїс Кресенсіо Сандовал Гонсалес заявив, що напади «не викликають занепокоєння».

Він сказав, що один чоловік був заарештований у зв'язку з нападом, але стверджував, що дрони «не були настільки ефективні», як хотів наркокартель, оскільки машини не можуть нести «смертельну» кількість вибухівки.

боротьба з наркокартелями в Мексиці
боротьба з наркокартелями в Мексиці

Однак Ромен Ле Кур з дослідницької організації Noria Mexico and Central America досліджував динаміку конфлікту на Вогняній землі і припустив, що відповідь Гонсалеса «має відношення до очевидного політичного дискурсу».

Ле Кур припустив, що уряд, можливо, дійсно намагається применшити значимість атак, додавши: «я вважаю, що Міністерство оборони не може сказати, що воно придушене [атаками]».

Дві провідні банди організованої злочинності на Вогняній Землі, Carteles Unidos (Об'єднані картелі) і CJNG, як повідомляється, залучені в гонку озброєнь, оскільки їм потрібно більше дронів, щоб контролювати свою територію і перетворювати їх в зброю.

Ле Кур зазначив, що у організованих злочинних груп "тепер є більш інноваційні способи застосування насильства", оскільки використання дронів стає все більш поширеним.

боротьба з наркокартелями в Мексиці
боротьба з наркокартелями в Мексиці

У звіті Small Wars Journal відзначалося чотири попередні інциденти з використанням дронів, оснащених вибухівкою, під час війни з наркокартелями в Мексиці, три з яких були пов'язані з CJNG, причому автори зазначали: «можливо, ми в кінцевому підсумку досягнемо переломного моменту, коли ці системи в якийсь момент стати інституціоналізованим в операціях CJNG».

Бої і війни на Вогняній землі, як кажуть, тривають з грудня 2006 року, коли тодішній президент Феліпе Кальдерон розв'язав війну з наркотиками в Мексиці.