У Туреччині фахівці в сфері археології змогли розшифрувати стародавні написи римського і елліністичного періодів, які виявилися календарем. За словами археологів, вік напису, яку вони розшифрували, становить приблизно 2 тисячі років.

Про це повідомляє портал "Daily Sabah"

Археологи натрапили на унікальну знахідку, коли проводили розкопки в провінції Мугла, в якій знаходиться найбільше "Мармурове" місто в світі. Йдеться про стародавнє місто Стратонікея, яке славиться великою кількістю текстів, виявлених археологами.

Вчені змогли розшифрувати один текст, який був написаний ще в елліністичний період. Вік цього тексту становить близько 2-х тисяч років, її виявили на стіні адміністративної будівлі, де сиділи члени міської ради.

Стародавній календар в Туреччині
Стародавній календар в Туреччині

За словами керівника археологічних розкопок Білала Сегюта, напис був нанесений грецькою мовою. Це був календар, який в стародавні часи зробив місцевий житель на ім'я Маніппос. Автор вказував, що цей календар призначався для того, щоб позначати дні на 12 місяців.

Також керівник розкопок додав, що цей календар був на 1505 рік відповідно до літочислення, який тоді прийняли. За його словами, якби на сьогоднішній день люди досі користувалися цим календарем, то за вікном були б приблизно 3500-ті роки.

Нагадаємо, що в Ізраїлі фахівці раптово натрапили на давню печатку з ім'ям власниці та її батька.

Як раніше повідомляв портал "Українці", в Іспанії звичайні робітники виявили баню 12-го століття.

Також портал "Українці" писав, що у Помпеях археологи знайшли стародавню весільну колісницю.